Informácie na cesty

Informácie na cesty

Pripomenutie 30. výročia Nežnej revolúcie

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Ukrajine v spolupráci so Zastupiteľským úradom Českej republiky v Ukrajine a ukrajinským Ústavom pamäti národa pripravili 13. novembra 2019 sériu podujatí venovaných 30. výročiu Nežnej revolúcie.

MZV SR 22.11.2019


Otvorenie výstavy o politických zmenách v Európe v roku 1989

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Ukrajine Marek Šafin 7. novembra 2019 vystúpil na otvorení výstavy Tridsať rokov slobody – návrat do Európy, ktorú pripravil ukrajinský Ústav pamäti národa na Michajlovskom námestí v centre Kyjeva.

MZV SR 22.11.2019


Uctenie pamiatky československých vojakov v Kyjeve

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Ukrajine Marek Šafin a veľvyslanec Českej republiky v Ukrajine Radek Matula si 6. novembra 2019 uctili pamiatku československých vojakov, ktorí zahynuli počas bojov v Kyjeve a jeho okolí v období Druhej svetovej vojny.

MZV SR 22.11.2019


Vystúpenie folklórneho súboru Lúčnica v Kyjeve

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Ukrajine pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu zorganizoval vystúpenie folklórneho súboru Lúčnica.

MZV SR 22.11.2019


Poludňajší koncert Michajla Zacharija (cimbal) a Dany Zacharija (klavír)

V rámci pravidelných Lunchkoncertov na Slovenskom inštitúte vo Viedni sa 5. novembra 2019 rakúskemu publiku predstavilo duo, ktoré v zaujímavej kombinácii klavíra a cimbalu zahralo klasické skladby od Angela Contiho, Igora Haidenka, Oksany Herasymenko, Manuela de Falla, Valerie Luta, Astora Piazzolla a Oľgy Jurčenko.

MZV SR 22.11.2019


Stránka 4 z 6, zobrazujem 5 záznamov z celkovo 30

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk.
Viac informácii