Informácie na cesty

Informácie na cesty

Štátny tajomník MZVaEZ SR Lukáš Parízek prijal osobitného predstaviteľa Európskej Únie pre strednú Áziu Petra Buriana

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa dnes (6. novembra 2018) stretol s osobitným predstaviteľom Európskej Únie pre strednú Áziu Petrom Burianom.

MZV SR 06.11.2018


M. Lajčák prijal európskeho vyjednávača M. Barniera

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (6. novembra 2018) hlavného vyjednávača EÚ pre vystúpenie Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska z EÚ Michela Barniera. Partneri diskutovali o aktuálnom priebehu rokovaní o brexite, pričom dominovala téma finalizácie právneho textu dohody o vystúpení.

MZV SR 06.11.2018


M. Lajčák v Ženeve o udržateľnom mieri a reforme bezpečnostného sektora

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vystúpil dnes (6. novembra 2018) počas druhého dňa série podujatí s názvom Geneva Peace Week vo formáte „town hall meeting“, kde sa venoval agende udržateľného mieru, ktorú posúdil aj z pohľadu svojho nedávno skončeného postu predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN. V tejto súvislosti konštatoval, že to bola práve mierová dimenzia, na ktorú sa primárne zameral počas svojho ročného pôsobenia na pôde OSN. Ako uviedol, reaktívnu úlohu spoločenstva národov považoval vždy za nedostatočný element pri riešení konfliktov. Až rok 2016 priniesol dve rezolúcie Bezpečnostnej rady a Valného zhromaždenia OSN, ktoré sa zaoberali udržateľným mierom a začali sa viac zameriavať na prevenciu konfliktov.

MZV SR 06.11.2018


Koncert pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa

Veľvyslanectvá Slovenskej a Českej republiky v Haagu usporiadali 30. októbra slávnostný koncert pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa.

MZV SR 06.11.2018


Lukáš Parízek v Moldavsku o nadchádzajúcom predsedníctve SR v OBSE

Od 7. do 9. októbra 2018 navštívi Moldavskú republiku štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a osobitný predstaviteľ ministra pre predsedníctvo SR v OBSE Lukáš Parízek, kde absolvuje politické konzultácie so štátnou tajomníčkou moldavského ministerstva zahraničných vecí a európskej integrácie Tatianou Molcean.

MZV SR 06.11.2018


Stránka 1 z 6, zobrazujem 5 záznamov z celkovo 30

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk.
Viac informácii