Informácie na cesty

Informácie na cesty

Slovenská kooperačná burza Nitra 2018

Generálny konzulát SR v Krakove informuje podnikateľskú verejnosť o konaní podujatia Slovenská kooperačná burza Nitra 2018, ktoré sa uskutoční 23. mája 2018 v rámci Medzinárodného strojárskeho veľtrhu a veľtrhu ELOSYS v Nitre.

MZV SR 19.04.2018


Spolupráca regiónov - Košický samosprávny kraj so Splitsko-dalmatínskou župou

S cieľom prepájania slovenských a chorvátskych regiónov vo viacerých sférach (hospodárstvo, šport, kultúra, turizmus, akademická oblasť) sa v dňoch 9. - 11. apríla 2018 uskutočnili v Košiciach rokovania predstaviteľov Košického kraja a Splitsko-dalmatínskej župy na úrovni županov, viceprimátorov miest Košíc a Splitu, dekanov fakúlt elektrotechniky, strojárstva a informatiky, riaditeľov krajských obchodných komôr, 11 slovenských a 8 chorvátskych firiem.

MZV SR 19.04.2018


Štátny tajomník I. Korčok otvoril výstavu FDC (First Day Covers) – obálky prvého dňa Izraelského štátu

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes (19. apríla) v Kongresovej sále MZVaEZ SR otvoril výstavu s názvom „FDC – obálky prvého dňa Izraelského štátu.“ Výstava formou faksimile ponúka unikátny náhľad do bohatej zbierky Múzea židovskej kultúry, ktoré uchováva originály izraelských obálok prvého dňa vydávaných v období rokov 1949 - 2001.

MZV SR 19.04.2018


Poludňajší koncert Diany Kača Vizváry a Ivana Kača Vizváryho

V cykle poludňajších koncertov uviedol Slovenský inštitút vo Viedni koncert slovenských umelcov, ktorí žijú viac ako 20 rokov v Rakúsku Diany Kaca Vizváryovej a Ivana Kaca Vizváryho.

MZV SR 18.04.2018


Parízek opens the Model Conference 2018

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Lukáš Parízek sa dnes zúčastnil na otvorení posledného plenárneho zasadnutia 11. ročníka Modelovej konferencie na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Už začiatkom novembra 2017 prebehli v Aule Ekonomickej univerzity v Bratislave prvé simulácie negociácií Modelovej konferencie. Študenti si mohli prvýkrát vyskúšať, ako prebiehajú oficiálne medzištátne rokovania, počas ktorých majú zástupcovia zainteresovaných štátov možnosť diskutovať, predkladať svoje stanoviská a hľadať spoločné riešenia.

MZV SR 18.04.2018


Stránka 1 z 6, zobrazujem 5 záznamov z celkovo 30

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk.
Viac informácii